Συμμετοχή παιδιών του σχολείου μας στον 9ο Μαραθώνιο δρόμο

Παιδιά του σχολείου μας εξέφρασαν την επιθυμία τους να συμμετέχουν στον 9ο ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ ΔΡΟΜΟ που θα γινόταν στη Ρόδο την Κυριακή 21Απριλίου 2024.
   Οι μαθητές και οι μαθήτριες με ιδιαίτερη χαρά συμμετείχαν και είχαν τη δυνατότητα να κατανοήσουν την έννοια του αγώνα και την αξία της συμμετοχής. Επίσης, μπόρεσαν να καλλιεργήσουν τις φυσικές τους ικανότητες όπως είναι η ταχύτητα, η ευλυγισία και η ευκινησία. Να αναπτύξουν την αυτοπειθαρχία, την υπομονή, την επιμονή, το θάρρος και τη θέληση. Τέλος, να αναγνωρίσουν και να σέβονται την προσπάθεια του αντιπάλου.

Εμπειρίες μοναδικές, αξέχαστες και ξεχωριστές!! Αξίζει ένα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά που είχαν την θέληση και συμμετείχαν με αξιοπρέπεια στην παραπάνω διοργάνωση!!!